2017. már 28.

#12 Stadium Super Trucks

írta: KontentBroker

546b3a9f5dfce_sst-lg.jpg... Robby Gordon neve sokak számára ismerősen cseng. A Stadium Super Trucks néven futó versenysorozatot hozzá lehet kötni leginkább, aki mondhatni a szellemi megalkotója volt ennek az őrületnek. Egyszerűen ezek a nagyvadak hihetetlen milyen mozgáskultúrával igyekeznek a pályán maradni. Röviden: Az OFF-Road-ra, nehéz terepre tervezett, 6-700 Le-s böszme nagy jószágok kergetik egymást aszfalt(!) pályán közben lökdösődnek , driftelnek (erőcsúsztatnak) kanyarokban, elképesztő!!

A tovább gombbal, folytatódik a cikk!

Először is Robby Gordonról pár szót. Nascar, CART, Indycar, Dakar, Trans-Am, IMSA, IROC versenyeken vett részt. A számtalan eseményen többször volt dobogós vagy győztes is. A SpeedEnergy.com promónak és Robbynak köszönhetően jött létre a Stadium Super Trucks-ra keresztelt szörnyetegek versenysorozata.

Általános technikai specifikációk (via youtube) a gépekről, akinek az angol nem menne eléggé. 620Le, üvegszál bódé (alias karosszéria), nagy terepszögű futómű, hátsókerékhajtás, terepgumik.

Akit érdekel a többi, az követheti őket ITT, meg ITT és ITT, de ITT is fellelhető a sorozat.

Indok, amiért a blogba került: A videó láttán van még kérdés? :-)